RONIX II Sp. z o.o. Działamy na terenie śląska oraz jego okolic

Ronix Bramy Segmentowe

Segmentowa Płaska

Wiedza i wieloletnie doświadczenie pomogło nam wprowadzić na rynek bramy garażowe, które będą odpowiadały najbardziej aktualnym potrzebom rynku. Wykorzystując najnowsze rozwiązania technologiczne oraz najwyższą jakość materiału , które połączyły bardzo istotne cechy: ponadczasowy wygląd, jakość i atrakcyjną cenę. Mamy nadzieję, że teraz Państwo łatwiej odnajdą najbardziej korzystne, interesujące dla siebie rozwiązania spośród szerokiej oferty, a w konsekwencji poszerzą Państwo grono naszych zadowolonych klientów.
Bramy segmentowe płaskie charakteryzują się równą i gładką powierzchnią płaszcza bramy. Wysokiej klasy blacha stalowa zapewnia elegancki i wyjątkowy wygląd. W połączeniu z drzwiami tworzy zgrany duet.

 

Prostota połaczenia bram i drzwi.

Idealne połączenie bram i drzwi dzięki aplikacji INOX :

 • Jednakowa kolorystyka.

 • Nowoczesny wygląd.

 • Indywidualna kompozycja.

                       Brama gładka płaska                                  Tłoczenie 11s9 

                  Brama z aplikacją perfect 1                                 Perfect 1               Perfect 2

                 Brama z aplikacją 10 – 4                             Tłoczenie 10        Aplikacja 10 – 5      Aplikacja 11 – 5

 

Dostępne kolory paneli :

 

Segmentowa Przetłoczona 

Nareszcie bramy garażowe mogą harmonizować kolorystycznie z pozostałą stolarką otworową. Brama nie jest już oddzielnym elementem domu. Dzięki przetłoczeniom poziomym I i II brama sprawia wrażenie lekkości. Bramy segmentowe doskonale komponują się zarówno w klasycznej jak i nowoczesnej architekturze.

 

 

 

 

 

 

 

 

Brama, złoty dąb gładka , przetłoczenie poziome I               Tłoczenie 6s

Brama , szary , przetłoczenie III                                           Tłoczenie 11s9

Brama , dąb ciemny gładka , przetłoczenie poziome I        Aplikacja 13 – 2

 

Dostępne kolory paneli :

 

 

Segmentowa Kaseton

Bramy z przetłoczeniem w kształcie kasetonów stanowią klasykę wśród bram garażowych. Ten model bramy zapewnia ponadczasową elegancję i styl. Jest perfekcyjnym rozwiązaniem, gdy chcesz podkreślić indywidualny charakter domu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dostępne kolory paneli :

 

Opis Bramy :


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. Dwie sprężyny skrętne z zabezpieczeniem wytrzymałość min. 15000 cykli .

 2. Awaryjne wysprzęglanie bramy (opcja) w bramie automatycznej .

 3. Prowadnice materiał : stal ocynkowana .

 4. Ocieplany panel grubość 45 mm .

 5. Zawias boczny .

 6. Zawias środkowy .

 7. Zamek z mechanizmem odblokowania bramy . Współpracuje z bramą automatyczną .

 

 

 

 

 

 

Oszczędność według najnowszych standardów 

Grubość paneli na poziomie 45 mm zapewnia znakomite właściwości izolacyjne. Cztery rodzaje elastycznych uszczelek chronią wnętrze przed wpływem warunków atmosferycznych. Brama segmentowa jest odporna na działania wiatru min. w 2 klasie według PN-EN 12424:2002. Panel bramy wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu zarówno jego konstrukcja jak i wygląd spełnią państwa oczekiwania przez długi okres użytkowania. 

 

1.

Każda sprężyna skrętna jest wyposażona w specjalne urządzenia, które powstrzymają segmenty bramy przed gwałtownym upadkiem w przypadku jej pęknięcia.

 

 

 

 

 

2.

Bramy automatycznie otwierane, zamontowane w pomieszczeniach bez dodatkowego wejścia, powinny być wyposażone w system awaryjnego wysprzęglania, który umożliwia otwarcie bramy w przypadku braku zasilania napędu. 

 

 

 

 

 

3.

Dzięki minimalnemu zapotrzebowaniu na miejsce w nadprożu i po bokach, przestrzeń w garażu jest maksymalnie wykorzystana. Brama otwierając się pionowo do góry zapewnia maksymalną ilość miejsc wewnątrz garażu. Podczas cyklu pracy brama nie zajmuje miejsca na pojeździe, jest szczególnie użyteczna w przypadku krótkich pojazdów.

 

4.

Panele bramy są wyposażone w elastyczne uszczelnienia, które zapewnią dodatkową izolację cieplną i akustyczną [A] Uszczelka z EPDM i [B] uszczelka jednostronnie klejona. Brama segmentowa KMT posiada dwuścienne ocynkowane panele z blachy stalowej [C] . Przestrzeń pomiędzy nimi wypełnia bezfreonowa pianka poliuretanowa, stanowiąca warstwę izolacyjną [D] . Warstwa zewnętrzna wykonana jest z wysokiej jakości laminatu drewnopodobnego [E] . Strona wewnętrzna w standardzie posiada blachę stalową ze strukturą „skórki pomarańczy” w kolorze białym [F] .

 

 

 

Bezpieczeństwo i wygoda na co dzień

Nowoczesne technologie produkcji pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości produktów oferowanych przez firmę KMT. Współpraca z renomowanymi europejskimi i polskimi dostawcami surowców oraz akcesoriów wyposażenia bram, pozwala na uzyskanie najwyższej jakości wyrobów. Bramy garażowe KMT są wykonane zgodnie z PN-EN13241-1:2005.

Zabezpieczenia 

 • Zabezpieczenie przeciwko przyczaśnięciu palców utrudnia przypadkowe włożenie ich pomiędzy segmenty bramy. [1]

 • W bramach automatycznych, w przypadku kontaktu skrzydła bramy z przeszkodą, zostanie ona automatycznie zatrzymana. [2]

 • Zabezpieczenie przeciwko pęknieciu sprężyny [3] i liny [4] ( opcjonalnie ).

 • Wzmocnienie panelu profilem OMEGA [5] w standardzie przy szerokości bramy powyżej 4938 mm. Jest to specjalny profil stalowy montowany od wewnętrznej strony panelu zwiększający sztywność bramy. Producent stosuje dwa wzmocnienia na całe skrzydło bramy. Wzmocnienia montowane na dolnym i górnym panelu.  

[1][2][3]                                    [4]           [5]

 

Wyposażenie dodatkowe 

Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań w dziedzinie automatyki, stalowe bramy garażowe KMT są bardzo funkcjonalne oraz komfortowe w zastosowaniu. Automaty do bram są wykonane z najwyższej jakości materiałów.

 • Otwieranie bramy za pomocą pilota zdalnego sterowania pozwala komfortowo wjechać do garażu bez konieczności wysiadania z samochodu ,

 • Pilot naścienny Apple 2 posiada estetyczną, nowoczesną ramkę, która pasuje do każdego wnętrza ,

 • Bardzo łatwy system montażu pozwoli idealnie wykomponować urządzenie w przestrzeni domowej .

Napęd do bram garażowych Beninca JIM zapewnia niezawodne działanie i łatwe programowanie. Zastosowanie paska kevlarowego znacznie wycisza pracę bramy. Napęd JIM.3 o mocy silnika 600 N świetnie nadaje się do bram o powierzchni do 11 m2. Napęd JIM.4 (1200 N) do powierzchni bramy do 22 m2. W celu zaspokojenia indiwidualnych potrzeb klienta, istnieje możliwość zmiany ustawień parametrów napędu, między innymi :

 • Prędkości otwierania i zamykania ,

 • Zwalniania i przyspieszania bramy ,

 • Automatycznego czasowego zamknięcia bramy ,

Estetyczna dopasowana do dłoni klamka zapewnia komfort i funkcjonalność otwierania. Pasuje ona do każdego koloru i powierzchni bram KMT. Brama otwiera się z niezwykłą łatwością .

 

Uchwyty zewnętrzne 

Składają się z części zewnętrznej zawierającej klamki z szyldem oraz części wewnętrznej – klamki 

Klamki z szyldem KMT

Składają się z części zewnętrznej zawierającej klamki z szyldem na wkładkę oraz części wewnętrznej – klamki 

Uchwyt wewnętrzny 

Klamka standardowa 

 

Specyfikacja bram garażowych KMT :

Brama garażowa KMT produkowana jest dokładnie pod wymiar. Z tego względu bardzo istotna jest dokładność wykonanych pomiarów. Pomiaru nalezy dokonać w już wykończonym pomieszczeniu. Węglarki i nadproże muszą być otynkowane.

Sprężyny skrętne z przodu (minimalne nadproże 220 mm) Hn>220 mm


Sprężyny skrętne z tyłu (niskie nadproże) Hn<220 mm

(Brama ręczna minimum 100 mm nadproża, brama automatyczna minimum 150 mm nadproża)


H – wysokość otworu (odległość od posadzki do górnej części otworu)

S – szerokość otworu (odległość od lewej do prawej krawędzi otworu)

SL – przestrzeń boczna lewa (minimum 80 mm)

SP – przestrzeń boczna prawa (minimum 80 mm)

HN – nadproże (minimum 220 mm)

HN – niskie nadproże brama ręczna (min.100 mm )

HN – niskie nadproże brama automatyczna (min.150 mm )

D – głębokość garażu 

 

W celu uzyskania pomocy dotyczączącej pomiaru, wyceny, montażu badź doradztwa, prosimy zadzwonić lub udać się do naszego biura, gdzie można zasięgnąć opinii i rad naszych ekspertów.

Facebook