RONIX II Sp. z o.o. Działamy na terenie śląska oraz jego okolic

Okna Elite

Okno Elite                                                                        

Elite

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLASTIMET ELITE

Okna otwierają przestrzenie, tworzą klimat pomieszczeń oraz chronią intymną strefę życia człowieka . Zapewniają dopływ światła dziennego oraz właściwą wymianę powietrza . Muszą niezawodnie otwierać się i zamykać oraz ładnie wyglądać .
Dzięki oknom PLASTIMET ELITE stworzysz nowy komfort mieszkania . Twój dom stanie się wygodny i funkcjonalny .

 

Specyfikacja Okna Elite :

  • 6 – komorowy autorski system profili PCV o głębokości zabudowy 80 mm ( szerokość ościeżnicy ) gwarantuje ochronę cieplną oraz akustyczną na wysokim poziomie .

  • Szeroki profil skrzydła półlizcowanego ( 90 mm ) zapewnia doskonały wygląd okien przy zachowaniu znakomitych parametrów technicznych .

  • Gładkie, odporne na działanie warunków atmosferycznych powierzchnie zewnętrzne sprawiają , że okna są łatwe do utrzymania w czystości .

  • Więcej światła przechodzącego przez okno dzięki dużej powierzchni szklenia oraz małej wysokości bocznej profili – 110 mm .

  • Możliwość zastosowania oszklenia o grubości od 24 mm do 44 mm w układnie dwu – lub trzy – szybowym .

  • Odpowiednio zaprojektowane komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o znaczych gabarytach .

  • Specjalny wrąb do montażu nowoczesnego i niezawodnego systemu okuć ROTO NT, odpowiedzialnego za pełną funkcjonalność okien .

  • Podwójny układ uszczelek mocowanych fabrycznie w trakcie produkcji profili . Uszczelki zewnętrzne licowane z powierzchnią profili okiennych znakomicie odprowadzają wodę oraz zapewniają ochronę przed niekontrolowaną wymianą powietrza .

 

Kolorystyka Okien Elite :

Kolorystyka Podstawowa Okien Elite :

EliteEliteEliteEliteEliteEliteEliteEliteElite

 

Kolorystyka Dodatkowa Okien Elite :

EliteEliteEliteEliteEliteEliteEliteEliteEliteEliteEliteElite

 

W Zgodzie z Funkcjonalnością Wnętrza 

Wybrane Rozwiązania Okuć Roto .                                                                                Elite

Na Parterze Bezpieczniej

Okucie ROTO NT już w wersji podstawowej zapewnia wysoki poziom zabezpieczeń antywyważeniowych, efektywnie przeciwdziałających włamaniom . System ten pozwala na indywidualne łączenie w obwodzie okucia dodatkowych mechanicznych i elektronicznych elementów zabezpieczających, czy też klamek zamykanych na klucz – z możliwością uzyskania najwyższego poziomu ochrony przed włamaniem oraz takim zagrożeniami jak pożar, ulatniający się gaz czy wyciek wody .

Elite

 

BEZPIECZNY POKÓJ DZIECKA – ROZWIĄZANIE "TILT – FIRST" .

Okna otwierają nasz dom na świat – i tym samym są też dla "małych odkrywców", którzy nie mają świadomości istniejących zagrożeń .

 

O nieszczęście jednak nie trudno . Niekiedy wystarczy, że maluch zaciekawiony tym, co dzieje się na zewnątrz, wspina się po krzesełku do okna, by je otworzyć . Następstwa takiej zabawy mogą być nader poważne . W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, z pomocą przychodzi technologia "Tilt – First" – najpierw uchyl, potem otwórz .

EliteINTELIGENTNY MECHANIZM
ZABEZPIECZAJĄCY .


Blokuje skrzydło w pozycji uchyłu po przekręceniu klamki o 90° ( poziomo ) . Klamka z wkładką cylindryczną nie pozwala na przejście skrzydła z pozycji uchylenia do otwarcia . Dopiero przekręcenie klucza zwalnia blokadę i umożliwia otwarcie okna . 


WIETRZENIE BEZ RYZYKA .


Bez względu na to, czy okno jest zamknięte, czy też uchylone – otworzyć może je tylko posiadacz klucza, którego najlepiej nie udostępniać dzieciom . Każdy może bez klucza uchylić okno, ale nie może go otworzyć . Rozwiązanie to gwarantuje dzieciom bezpieczeństwo, a jednocześnie umożliwia wietrzenie pomieszczenia przy uchylonym oknie . Gdyby w przyszłości zaszła potrzeba zmiany przeznaczenia pokoju, wystarczy tylko usunąć zabezpieczenie z obwodu okucia .

 

 SKRZYDŁO UCHYLONE .

 SKRZYDŁO OTWARTE PO PRZEKRĘCENIU KLUCZA .

 

KOMFORTOWE WYJŚCIE NA BALKON I TARAS .


ZATRZASK MAGNETYCZNY : DOSKONAŁY DO DRZWI BALKONOWYCH .

EliteWystarczy lekki dotknięcie skrzydła drzwi balkonowych do ościeżnicy, żeby domknęły się, przyciągane siłą pola magnetycznego . Magnes trzyma domknięte drzwi na tyle mocno, że nie ma potrzeby ryglowania ich klamką po każdym wyjściu na balkon lub taras . Zalety tego rozwiązania w pełni docenimy zwłaszcza latem, kiedy to na tarasie lub balkonie spędzamy więcej czasu . Nawet silny podmuch wiatru nie zdoła otworzyć tak domkniętych drzwi .

 

 

 

 

HAMULEC W KLAMCE PRZYTRZYMA OTWARTE OKNO .

EliteDzięki temu komfortowemu elementowi systemu okuć NT, wystarczy przekręcić pionowo w dół klamkę otwartego okna, żeby stabilnie zablokować je w wybranym położeniu . Proste i skuteczne rozwiązanie, które nie ustąpi nawet pod naporem silniejszego podmuch wiatru .

 

 

 

 

 

ELEGANCKI STYL : ROTO NT DESIGNO .


INNOWACYJNY SYSTEM OKUĆ, KTÓRYCH NIE WIDAĆ .

EliteUkryte zawiasy, brak "narzucających" się osłonek – nic nie zakłóca szlachetnego wyglądu okna . Gładkie powierzchnie okien bez wystających elementów i zakamarków to także oszczędność czasu podczas ich mycia . Dzięki zintegrowanemu w zawiasie ogranicznikowi maksymalny kąt otwarcia nie przekracza 100°, co przeciwdziała przypadkowemu uderzaniu skrzydła o obramowanie okna . Jednocześnie otwarte skrzydło umożliwia pełny dostęp do okna i nie przesłania widoku na zewnątrz .

 

WŁAŚCIWE WIETRZENIE POMIESZCZEŃ .


WIELOSTOPNIOWY UCHYŁ : TYLE POWIETRZA, ILE POTRZEBA .

EliteDzięki temu rozwiązaniu można dość precyzyjnie ustawić wielkość uchyłu skrzydła, a tym samym dostroić do warunków otoczenia strumień napływającego powietrza . Po przekręceniu klamki o 45° można zablokować skrzydło w jednej z wielu pozycji uchylenia . Stabilizator uchyłu aktywuje się automatycznie w chwili uchylenia skrzydła .

 

 

 

 

ODPOWIEDNIA WENTYLACJA .
WYBRANE NAWIEWNIKI OKIENNE .

 

AERECO EXR HIGRO .
HIGROSTEROWANY NAWIEWNIK HIGRODYNAMIC .

EliteNowy estetyczny nawiewnik EXR posiadający możliwość ręcznego zamknięcia i pełnego jego otwarcia, wspomagając funkcję higrosterowania . Wkład z pianki akustycznej skutecznie tłumi dźwięki nawet o 42 dB ( A ) ( w zależności od wyposażenia ) . Dostępny w wielu wersjach przepływu powietrza, tłumienia akustycznego oraz w 4 kolorach standardowych .

 

 

 

 

 

 

 

AERECO EMM HIGRO .
NAWIEWNIK HIGROSTEROWANY, DWUSTRUMIENIOWY .

EliteNajbardziej popularny ze wszystkich nawiewników higrosterowanych . Dostepny jest w 4 różnych kolorach . Estetyczna obudowa i niezawodność działania sprawiły, że nawiewnik EMM stał się najpopularniejszym produktem AERECO . 

 

Wraz z okapem akustycznym zapewnia izolacyjność akustyczną na poziomie 38 dB .

 

 

 

 

BROOKVENT ISOLA 2 .
AKUSTYCZNY NAWIEWNIK CIŚNIENIOWY .

EliteNawiewnik okienny Isola 2 posiada wbudowany dławik, który pod wpływem silnych podmuchów wiatru automatycznie ogranicza napływ powietrza . Funkcja ta ma za zadanie przeciwdziałać nadmiernej wentylacji . Nawiewnik okienny Isola 2 jest nawiewnikiem całkowicie automatycznym, bezobsługowym . Wkład z pianki tłumiącej pozwala na osiągnięcie tłumienia dźwięku aż o 42 dB ( przy zastosowaniu okapu CFA i łącznika akustycznego RA ) . Doskonale sprawdza się w ciśnieniowych systemach wentylacji mechanicznej .

 

 

BROOKVENT AQUVENT HY .
AKUSTYCZNY NAWIEWNIK HIGROSTEROWANY .

EliteAkustyczny nawiewnik higrosterowany Aquvent HY automatycznie reguluje przepływ powietrza w zależności od poziomu wilgotności w pomieszczeniu . Dodatkowo użytkownik ma możliwość ręcznego przymknięcia lub otwarcia przepływu powietrza . Aquvent HY jest nawiewnikiem dwusystemowym – w wersji z czerpnią Press Vent posiada opcję przełączenia pracy z trybu higrosterowanego na ciśnieniowy, automatyczny .

 

 

 

 

 

 

Facebook